Individual winners from the B Division (grades 6-9) are:
1st Place Wright Stuff - Jason Watson and Elise Cousens
2nd Place Battery Buggy - Ethan Fuerst and Ian Quinn
2nd Place Ecology - Jason Watson and Paige Nells
2nd Place Optics - Daniel Brill and Zane Kuhnle
2nd Place Rocks and Minerals - Owen Vokoun and Ethan Fuerst
2nd Place Solar System - Daniel Brill and Sebastian Marker
2nd Place Thermodynamics - Daniel Brill and Zane Kuhnle
2nd Place Towers - Jason Watson and Daniel Brill
3rd Place Crime Busters - Evan Germ and Joseph Joaquin
3rd Place Herpetology - Brady Williams and Nathan Eads
3rd Place Mystery Architecture - Evan Germ and Jack Dvorak
3rd Place Wright Stuff - Michael Oh and Joseph Joaquin
4th Place Anatomy and Physiology - Paige Yamamoto and Jillian Morrison
4th Place Hovercraft - Ethan Fuerst and Sebastian Marker
4th Place Meteorology - Brady Williams and Noah Muñoz
4th Place Mystery Architecture - Jason Watson and Zane Kuhnle
5th Place Crime Busters - Zane Kuhnle and Paige Yamamoto
5th Place Experimental Design - Paige Nells, Noah Muñoz and Brady Williams
5th Place Fast Facts - Grace Fullum and Callie Wainio
6th Place Fast Facts - Elise Cousens and Noah Muñoz
6th Place Herpetology - Thomas Tomasch and Aidan Murphy
6th Place Hovercraft - Tim Meleski and Graham Husek
6th Place Potions and Poisons - Zane Kuhnle and Paige Yamamoto
6th Place Road Scholar - Brady Williams and Ian Quinn
Individual Winners for the C Division (grades 9-12) are:
1st Place Remote Sensing - Drew Williams and Heather Humbert
2nd Place Disease Detectives - Heather Humbert and Asher Vokoun
2nd Place Rocks and Minerals - Asher Vokoun and Christen Niedzielski
3rd Place Materials Science - Asher Vokoun and John Meleski
4th Place Chemistry Lab - Asher Vokoun and Connor Fuerst
4th Place Helicopters - Alex Schragal and Emily Muñoz
4th Place Mission Possible - Alex Schragal and John Ellington
4th Place Mousetrap Vehicle - Alex Schragal and Evan Baker
4th Place Thermodynamics - Drew Williams and Connor Fuerst
4th Place Towers - Heather Humbert and John Ellington
5th Place Anatomy and Physiology – Serena Gromack and Rachel Yates
5th Place Astronomy - Evan Baker and Connor Fuerst
5th Place Dynamic Planet - John Meleski and Drew Williams
5th Place Game On - Drew Williams and Christen Niedzielski
6th Place Optics - Alex Schragal and Drew Williams